Ir dažādi magnija veidi

Vai jums ir bijusi situācija, ka kājā sāp muskuļi vai muskuļu spazmas un tad kāds jautā: “Varbūt tavā uzturā trūkst magnija?”. Tas ir izplatīts domāšanas veids, kad runa ir par krampjiem un muskuļu spazmām. Magnijs ir elektrolīts, un tas veicina ķermeņa elektrolītu līdzsvaru. Magnijam ir nozīmīga loma normālā muskuļu darbības nodrošināšanā.

Daudziem magnija uztura bagātinātāji ir pazīstami vienkārši kā magnijs. Magniju parasti izmanto muskuļu labsajūtai un atslābināšanai. Tomēr tam ir daudz lielāka ietekme uz mūsu ķermeni. Uztura bagātinātājos tiek izmantoti vismaz 10 dažādi magnija veidi, kas atšķiras pēc savām unikālajām īpašībām. Magnija galvenā funkcija mūsu organismā ir būt vairāk nekā 300 enzīmu kofaktoram. Magnijs piedalās enerģijas ražošanā, proteīnu sintēzē, asinsspiediena regulēšanā, psiholoģiskajās funkcijās, nervu sistēmas signālu pārraidē un muskuļu kontrakcijās gan treniņā, gan miera stāvoklī. Magnijs atrodas visos mūsu ķermeņa audos, tāpēc tas ir īpaši svarīgs mūsu uzturā.

“Magnijs atrodas visos mūsu ķermeņa audos.”

Uzturs un magnijs

Mūsdienu pasaulē, kad nonākam lielveikalā, plaukti ir pārpildīti ar pārstrādātiem produktiem, gataviem ēdieniem vai pusfabrikātiem. Šāda veida pārtikas produkti mēdz būt uzturvērtības ziņā diezgan slikti produkti. Mēs ēdam pārāk daudz pārtikas, kurā vitamīnu un minerālvielu līmenis ir zems. Piemēram, ASV Statistikas departaments informē, ka pat 60% amerikāņu ikdienas uzturā nesaņem pietiekošu magnija daudzumu. Labākie dabiskie magnija avoti ir svaigi lapu dārzeņi, rieksti un sēklas, pilngraudu produkti, pupiņas, gaļa un piena produkti.

“Labākie dabiskie magnija avoti ir svaigi lapu dārzeņi, rieksti un sēklas, pilngraudu produkti, pupiņas, gaļa un piena produkti. “

Diemžēl, apstrādājot pārtiku, tā zaudē arī daļu no savām uzturvērtības īpašībām. Daži pētnieki norāda, ka augsnes kvalitāte un izmantotās lauksaimniecības ķimikālijas var ietekmēt magnija līmeni graudos un dārzeņos. Ražošanas procesā, piemēram, kad graudi tiek balināti vai kad dārzeņi tiek vārīti, magnija saturs var samazināties. Arī uzturā esošie fitāti, polifenoli un skābeņskābe traucē magnija uzsūkšanos. Piemēram, kafija satur daudz polifenolu.

Ja ēdat veselīgu un bagātīgu pārtiku, magnija deficīts ir diezgan reti sastopams. Tomēr aktivitātes līmenis, uzturs, diabēts, alkohols, traucēta uzsūkšanās, piemēram, celiakija, un lietotie medikamenti var negatīvi ietekmēt magnija līmeni organismā. Magnija deficīts var izraisīt dažādus nepatīkamus simptomus, piemēram, nogurumu, vemšanu un muskuļu spazmas. Magnija deficīts var būt saistīts ar dažām slimībām, piemēram, augstu asinsspiedienu, preeklampsiju, sirds slimībām, muskuļu vājumu, astmu un migrēnu.

“ Magnija deficīts var izraisīt dažādus nepatīkamus simptomus, piemēram, nogurumu, vemšanu un muskuļu spazmas. “

Magnija citrāts

Divi populārākie un visizplatītākie magnija veidi ir magnija citrāts un magnija oksīds. Visizplatītākais ir magnija citrāts. Magnija citrāts satur magnija jonus un citrāta jonus – tas ir magnija citronskābes sāls. Tā īpašā iezīme ir gremošanas trakta regulēšana. Magnija citrāts stimulē zarnas, lai atbrīvotu ūdeni zarnās. Tas mīkstina fekālijas un mazina aizcietējumus. Papildus šai īpašībai tas ir noderīgs muskuļu atjaunošanai un var palīdzēt kontrolēt  asinsspiedienu un uzturēt normālu cukura līmeni asinīs.

Magnija oksīds ir ļoti līdzīgs magnija citrātam, bet tas ir magnija neorganiskais sāls- magnijs savienojumā ar skābekli. Magnija oksīds ir īpaši noderīgs, lai atvieglotu nepatīkamus gremošanas simptomus, kas rodas nepareiza un neregulāra uztura dēļ: grēmas, gremošanas traucējumi vai aizcietējumi un paaugstināts skābes līmenis.

Magnijs sportistiem

Tiem, kas nodarbojas ar sportu, magnijs ir svarīgs, jo tas ietekmē ķermeņa veiktspēju. Slodzes laikā cilvēkiem, kas sporto, paaugstinās asinsspiediens, paātrinās sirdsdarbība, tāpēc magnijs, kas ir atbildīgs par sirds muskuļa kontrakciju, saskaņā ar pētījumiem magnijs palīdz uzturēt sirdsdarbību un stabilizē asinsspiedienu. Zems magnija līmenis var būt saistīts ar zemāku testosterona līmeni, kas ietekmē garastāvokli un enerģiju un fizisko spēku.

Magnijs ir vitāli svarīgs jūsu veselībai un labsajūtai. Ja jūsu uzturs nav pats ideālākais un tajā dominē kafejnīcu un pārstrādāto produktu pārpilnība, vai arī jums ir stāvoklis, kas ietekmē magnija uzņemšanu un uzsūkšanos, ir prātīgi apsvērt magnija lietošanu.

Fiziski aktīviem cilvēkiem un sportistiem lieliska magnija uztura bagātinātāja izvēle ir Magnija Citrāts + vitamīns B6, kas var palīdzēt uzturēt muskuļu funkcijas un enerģiju kustību laikā. Lietojiet šos uztura bagātinātājus pēc fiziskās aktivitātes vai pirms gulētiešanas, lai stiprinātu muskuļu atjaunošanos. 2018. gada pētījums parādīja, ka magnija un B6 vitamīna kombinācija paātrina magnija deficīta atjaunošanos organismā. Magnija citrāts tiek uzskatīts magnija formu ar labu uzsūkšanās spēju, kas padara Magnija Citrātu+ B6 vitamīnu par ideālu kombināciju tiem, kam ir paaugstināta vajadzība pēc magnija.

Atsauces:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5637834/
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6163803/
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1855626/
  4. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32162607/
  5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5652077/https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7911806/
  6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8912646/
  7. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30798472/
  8. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12786918/
  9. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19192941/
  10. https://medlineplus.gov/druginfo/meds/a619019.html
  11. https://bmccardiovascdisord.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12872-018-0857-6
  12. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3761770/
  13. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20352370/
  14. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3958794/
  15. https://www.healthspan.co.uk/guides/magnesium-everything-you-need-to-know/#:~:text=The%20EU%2Drecommended%20daily%20intake,males%20and%20228mg%20for%20females
  16. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6298677/
  17. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5570773/
  18. https://www.jle.com/en/revues/mrh/e-docs/mg_citrate_found_more_bioavailable_than_other_mg_preparations_in_a_randomised_doubleblind_study__260858/article.phtml
  19. https://www.jle.com/en/revues/mrh/e-docs/magnesium_citrate_supplementation_decreased_blood_pressure_and_hba1c_in_normomagnesemic_subjects_with_metabolic_syndrome_a_12_week_placebo_controlled_double_blinded_pilot_trial_321459/article.phtml